ELITE INSTALACJE

ELEKTRYKA I INSTALACJE TELETECHNICZNE
HYDRAULIKA I GAZ
KINO DOMOWE I NAGŁOŚNIENIE
INTELIGENTNE DOMY

STRONA GŁÓWNA

Instalacje dla budownictwa, domu, biznesu i przemysłu

Elektryka i instalacje teletechniczne
Projektujemy i wykonujemy nowoczesne instalacje elektryczne i szeroko pojęte instalacje teletechniczne, jak: teleinformatyczne, antenowe, alarmowe, przeciwpożarowe oraz monitoringu.

Hydraulika i Gaz
Zajmujemy się także projektowaniem i montażem instalacji hydraulicznych,  wodno-kanalizacyjnych,  centralnego ogrzewania i gazowych.

Kino domowe i nagłośnienie
Rozrywka najwyższej jakości – nowoczesne kino domowe w salonie lub w specjalnie zaprojektowanym pomieszczeniu. Lokalne nagłośnienie pokoju albo nagłośnienie strefowe wielopokojowe. Wszystko oparte na najnowocześniejszych systemach i urządzeniach hi-end.

Inteligentne domy
Realizujemy od podstaw systemy inteligentnego domu, które integrują w zasadzie wszystkie branże – począwszy od sterowania elektrycznego, ogrzewania aż po nawet systemy audio i wideo. Sprawdzone na całym świecie rozwiązania Smart Home to bezpieczeństwo, wygoda i prestiż. Tworzymy je w oparciu o elementy najwyższej jakości i nowoczesnym designie, spełniające międzynarodowe standardy.

WARMUP

NOWOCZESNE, ENERGOOSZCZĘDNE I NIEDROGIE ELEKTRYCZNE OGRZEWANIE PODŁOGOWE WARMUP

Elektryczne ogrzewanie podłogowe zapewnia więcej korzyści, niż jakikolwiek inny sposób ogrzewania domu.

Warmup zapewni Ci właściwy system elektrycznego ogrzewania podłogowego, odpowiedni dla Ciebie, do zastosowania zarówno jako podstawowe źródło ciepła, jako dodatkowe ogrzewanie wspomagające lub do uzyskania tylko efektu ciepłej podłogi.

Oszczędność kosztów
Ponieważ ogrzewanie podłogowe działa przy na niższych temperaturach niż standardowe promienniki ciepła (około 40°C w stosunku do 65°C, aby uzyskać temperaturę podłogi między 20°C a 30°C), koszty rachunków za ogrzewanie zostają zredukowane nawet o 15% w zależności od rodzaju izolacji i stylu życia. Na przykład, nasze wyniki badań laboratoryjnych wskazują, że godzinne działanie systemu Warmup kosztuje zaledwie 0,30 groszy/m2. Jeśli system jest zainstalowany na izolowanej podłodze, temperaturę pracy można osiągnąć w ciągu 20 minut – znacznie szybciej niż systemy bazujące na wodzie.

Jak działa?

Ogrzewanie podłogowe działa poprzez przewodzące prąd przewody, które są dostarczane w formie mat lub pojedynczych przewodów. Kładzie się je na podłożu będącym podstawą gotowej podłogi. Podłogę następnie wykonuje się poprzez umieszczenie warstwy kleju lub betonu na przewodach i zamontowaniu na nich podłogi właściwej (dywanu, drewna, marmuru czy płytek). Zarządzanie i kontrola systemu ogrzewania odbywa się za pomocą termostatu, który musi być podłączony przez wykwalifikowanego elektryka.

Czy ogrzewanie podłogowe spełni wszystkie moje wymagania?

Tak, pod warunkiem, że twój dom lub powierzchnia handlowa jest odpowiednio izolowana. Oznacza to, że powinna ona być wykonana zgodnie z bieżącymi oraz lokalnymi przepisami budowlanymi. Z technicznego punktu widzenia czas nagrzewania podłogi jest bardzo szybki, ogrzewanie podłogowe jest natychmiast monitorowane i dlatego można znacznie oszczędzić na kosztach ogrzewania, Oto niektóre atuty przemawiające za elektrycznym systemem ogrzewania podłogowego:

Korzyści ekonomiczne – szczególnie w przypadku remontów, nie ma potrzeby instalowania rur ani przygotowywania wylewki. Istnieje szeroki wybór dopasowania podłóg – granit, marmur, płytki, ceramika, drewno, panele podłogowe, wykładzina, dywan. Jest łatwe w instalacji – instalatorzy wybierają produkty Warmup® ze względu na ich jakość i na to, że można dopasować do niego nawet najcieńsze przewody a sama instalacja trwa szybko. Montaż może być wykonany przez przez instalatora na miejscu, nie ma potrzeby angażowania specjalistycznych firm.

Nie wymaga konserwacji – nie ma problemów z zapowietrzaniem kaloryferów, nie trzeba serwisować żadnych kotłów, ogrzewanie jest praktycznie bezobsługowe – co ponownie obniża ponoszone przez Państwa koszty.

Nie zakłóca przestrzeni – ogrzewanie nie psuje wyglądu pokoju, przestrzeń, można zagospodarować w dowolny sposób, ściany, które byłyby przeznaczone na montaż kaloryfera stają się wolnym
elementem przestrzeni.

Poprawia warunki zdrowotne – ogrzewanie podłogowe zmniejsza wilgotność wykładzin podłogowych, zapobiegając
rozprzestrzenianiu się roztoczy, sprawia, że kurz pozostaje na powierzchni podłogi gdzie regularne czyszczenie usuwa
go. Ponadto, zmniejszenie przepływu powietrza sprawia, że przemieszczanie się kurzu sprowadza się do minimum, a to z kolei przyczynia się do zdrowszego środowiska. Jest to ważne dla tych osób, które cierpią z powodu alergii czy astmy.

DOŻYWOTNIA GWARANCJA! – ogrzewanie podłogowe jest objęte dożywotnią gwarancją – jest to świadectwem jakości tych produktów.

Niezależnie od tego, czy jesteś instalatorem szukającym systemu dla dużego projektu, czy właścicielem domu poszukującym rozwiązania dla swojej inwestycji, Warmup zapewni Ci odpowiedni asortyment oraz wsparcie gwarantując Ci szybkie i bezproblemowe ukończenie Twojej inwestycji.

Warmup gwarantuje bezpłatną, indywidualną wycenę i profesjonalne doradztwo dla Twojego projektu, atrakcyjne ceny oraz wiodący na rynku system gwarancji na swoje produkty.

Poniżej przedstawiamy ofertę produktów, które moga Państwo u nas nabyć wraz z montażem i pełna pomocą w obsłudze termostatów. Zapraszamy.

SYSTEMY WEWNĘTRZNE
OGRZEWANIE PODSTAWOWE I WSPOMAGAJĄCE POMIESZCZEŃ

DWS KIT – ultracienki kabel grzejny z akcesoriami montażowymi do podłóg ceramicznych

DWS Ultracienki kabel grzejny DWS jest idealny do zastosowania w pomieszczeniach małych lub o nieregularnych kształtach, jak np. łazienki. Mały przekrój poprzeczny – tylko 2 mm grubości pozwala na jego instalację w przeciągu paru godzin bez podnoszenia poziomu posadzki. Kabel nadaje się do montażu w samej tylko warstwie kleju montażowego, bez konieczności wykonywania grubej wylewki betonowej podnoszącej poziom podłogi. Kabel grzejny zasilany jest jednostronnie, posiada podwójny rdzeń i podwójną izolację ETFE odporną na wysoką temperaturę i uszkodzenia mechaniczne. Dzięki prostej instalacji nie ma potrzeby skuwania podłogi ani mieszania betonu. Po prostu przymocuj kabel grzejny do podłogi, pokryj płytkami i pożegnaj się z marznącymi stopami na dobre! Produkt objęty DOŻYWOTNIĄ GWARANCJĄ oraz gwarancją SafetyNet. Zestaw składa się z: ultra cienkiego kabla grzejnego Warmup DWS, wałka, gruntu i samoprzylepnej taśmy mocującej po 12 sztuk.

PFM – mata grzejna do podłóg ceramicznych o mocy 150W/m2

Ultracienka, podłogowa mata grzejna PFM jest produktem zaprojektowanym w celu łatwego i szybkiego zainstalowania ogrzewania podłogowego w samej tylko warstwie kleju montażowego pod wykończeniem podłogi, bez konieczności wykonywania grubej betonowej wylewki. System mat grzejnych PFM wykorzystuje supercienki, zasilany jednostronnie kabel grzejny o podwójnym rdzeniu i podwójnej izolacji ETFE odpornej na wysoką temperaturę i uszkodzenia mechaniczne. Ogrzewanie podłogowe z użyciem maty grzejnej wykonuje się w kilka godzin bez podnoszenia poziomu podłogi. Elektryczny kabel grzejny przymocowany jest do mocnej siatki z włókna szklanego, która jest rozwijana i mocowana do podłogi przed ułożeniem płytek dzięki wbudowanej taśmie, i podłączana do programowalnego termostatu. Mata grzejna PFM nadaje się do stosowania pod wykończeniem podłogi takim jak: płytki ceramiczne, kamień naturalny, gres, marmur, porcelana, terakota i wapień. Może być instalowana pod grubszym wykończeniem, jak np. flizy, jednak taki rodzaj podłogi będzie wymagał nieco dłuższego czasu nagrzewania. Produkt objęty DOŻYWOTNIĄ GWARANCJĄ oraz gwarancją SafetyNet.

PVC – mata grzejna do podłóg ceramicznych o mocy 150W/m2

PVCMata grzejna PVC, podobnie jak PFM, jest produktem zaprojektowanym w celu łatwego i szybkiego zainstalowania ogrzewania podłogowego w samej tylko warstwie kleju montażowego pod wykończeniem podłogi. Mata grzejna posiada podobne właściwości jak PFM, wymaga jednak niższych nakładów inwestycyjnych, przez co jest idealnym produktem przeznaczonym do ogrzewania całego domu. Elektryczny kabel grzejny przymocowany jest do mocnej siatki z włókna szklanego, która jest rozwijana i mocowana do podłogi przed ułożeniem płytek dzięki wbudowanej taśmie, i podłączana do programowalnego termostatu. Mata grzejna PFM nadaje się do stosowania
pod wykończeniem podłogi takim jak: płytki ceramiczne, kamień naturalny, gres, marmur, porcelana, terakota i wapień. Może być instalowana pod grubszym wykończeniem, jak np. flizy, jednak taki rodzaj podłogi będzie wymagał nieco dłuższego czasu nagrzewania. Produkt objęty 10 LETNIĄ GWARANCJĄ oraz gwarancją SafetyNet.

WLFH – folia grzejna do podłóg drewnianych, laminowanych paneli podłogowych ora wykładzin dywanowych 140W/m2

Aluminiowe folie grzejne WLFH pozwalają bezpiecznie ogrzewać podłogi wykończone drewnem naturalnym i panelami podłogowymi. Mogą być również stosowane pod dywanami oraz wykładzinami PCV. Dzięki aluminiowej konstrukcji maty, ciepło przez nią wytworzone jest równomiernie przekazywane podłodze na całej jej powierzchni, przez co nie dochodzi do jej miejscowego przegrzewania ani do powstawania ciepłych i zimnych obszarów podłogi. Aluminiową matę grzejną instaluje się bezpośrednio pod wykończeniem podłogi, bez użycia kleju czy innego rodzaju mocowania. Termiczne właściwości wzmacnianej folii aluminiowej stosowanej w macie grzejnej WLFH, wpływają znacząco na oszczędność energii grzewczej, zapobiegają również ryzyku przegrzania podłogi. Produkt objęty 15 LETNIĄ
GWARANCJĄ oraz gwarancją SafetyNet.

3iE™ – termostat programowalny z monitorem zużycia energii elektrycznej i dotykowym, kolorowym wyświetlaczem.

TERMOSTAT PROGRAMOWALNY 3iE Z TECHNOLOGIĄ DOTYKOWĄ, STANOWI IDEALNĄ RÓWNOWAGĘ MIĘDZY FUNKCJONALNOŚCIĄ A ESTETYKĄ. Termostat 3iE oferowany wyłącznie przez firmę Warmup, jest pierwszym na świecie w pełni interaktywnym, energooszczędnym, programowalnym termostatem wyposażonym w sterowanie dotykowe i kolorowy 2,5” wyświetlacz. Zastosowanie innowacyjnego monitora zużycia energii elektrycznej w termostacie 3iE pozwala na śledzenie dokładnych kosztów zużycia energii. Oznacza to możliwość dokładnego poznania kosztów eksploatacji ogrzewania podłogowego. Warmup 3iE jest pierwszym, programowalnym termostatem wykorzystującym innowacyjny system Active Energy Management™, pozwalający zaoszczędzić nawet do 10% wartości rachunków za energię elektryczną, pomagając użytkownikom optymalizować nastawy temperatury komfortu oraz okresy działania systemu grzewczego. Produkt objęty 3 LETNIĄ GWARANCJĄ.

4iE™ Smart WiFi – termostat programowalny z monitorem zużycia energii elektrycznej i dotykowym, kolorowym wyświetlaczem i komunikacją Wi-Fi

NOWY TERMOSTAT PROGRAMOWALNY 4iE Z TECHNOLOGIĄ DOTYKOWĄ, STANOWI IDEALNĄ RÓWNOWAGĘ MIĘDZY FUNKCJONALNOŚCIĄ A ESTETYKĄ. Termostat 4iE oferowany wyłącznie przez firmę Warmup, jest pierwszym na świecie w pełni interaktywnym, energooszczędnym, programowalnym termostatem wyposażonym w sterowanie dotykowe i kolorowy 3,5” wyświetlacz. Zastosowanie innowacyjnego monitora zużycia energii elektrycznej w termostacie 4iE pozwala na śledzenie dokładnych kosztów zużycia energii. Oznacza to możliwość dokładnego poznania kosztów eksploatacji ogrzewania podłogowego. Warmup 4iE jest programowalnym termostatem wykorzystującym innowacyjny system Active Energy Management™, pozwalający zaoszczędzić nawet do 10% wartości rachunków za energię elektryczną, pomagając użytkownikom optymalizować nastawy temperatury komfortu oraz okresy działania systemu grzewczego. Wbudowana komunikacja poprzez Wi-Fi umożliwiająca zdalną kontrolę z dowolnego miejsca na świecie. Produkt objęty 3 LETNIĄ GWARANCJĄ.

WIB / WPB – płyty izolacyjne.

Stosowanie izolacji cieplnej w połączeniu z eksploatacją ogrzewania podłogowego pozwala znacznie zmniejszyć koszty użytkowania.
Skracając czas grzania, można obniżyć zużycie energii, ponieważ ciepło emitowane przez kable lub maty grzejne odbijane jest w górę i oddawane jest do pomieszczenia, a nie odpływa w głąb betonowej podłogi. Kolejnym, równie istotnym aspektem, jest skrócenie czasu nagrzewania podłogi i pomieszczenia. Płyty izolacyjne Warmup dostępne są w dwóch rodzajach: powlekane WIB oraz niepowlekane WPB.
Płyty powlekane stosowane są w połączeniu z matami grzejnymi PFM oraz PVC, a także z kablami grzejnymi WIS oraz DWS. Płyty niepowlekane stosuje się jako podkłady izolacyjne pod aluminiowe folie grzejne WLFH. Powlekana płyta izolacyjna jest wodoodporna i wykonana z wytłaczanego polistyrenu – XPS. Płyta z obu stron pokryta jest siatką z włókna szklanego wtopioną w cienką cementową zaprawę polimerową. Płytę zaprojektowano tak, aby przenieść obciążenie 30 ton / m2. Idealnie nadaje się do użycia z ogrzewaniem podłóg
wykończonych terakotą, gresem, kamieniem lub marmurem, ponieważ zapobiega przedostawaniu się wytworzonemu ciepłu w głąb podłoża. Niepowlekane płyty izolacyjne wykonane są z wytłaczanego polistyrenu XPS i są odporne na wilgoć. Stosowane są pod podłogami drewnianymi i z paneli podłogowych w połączeniu z systemem aluminiowych folii grzejnych WLFH, zapobiegając utracie ciepła. Płyty izolacyjne pakowane po 12 sztuk.

CENTRUM USŁUG WSPÓLNYCH

WROCŁAW +48 723 650 236

WARSZAWA +48 502 820 432

SOSNOWIEC +48 516 916 496

ELITE@ELITEGROUP.COM.PL

WWW.ELITEGROUP.COM.PL